Informuojame, kad siekdami pagerinti naršymo kokybę šioje svetainėje naudojami techniniai slapukai (angl. cookies). Sutikdami su slapukų naudojimu, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau apie slapukus
Buhalterine apskaita Buhalterine apskaita paslaugos
Turtas – tai ne pats turto turėjimas, o mokėjimas tikslingai juo naudotis. (Migelis Servantesas )
Pradžia
Paslaugos
Kam reikalinga apskaita
Kaina
Kontaktai
Naudingos nuorodos:
 Dokumentų paieška      
  
UAB"Fabijas klientams"


Kam reikalinga apskaita?

Kam reikalinga buhalterinė apskaita?

Svarbiausia apskaitos informacijos vartotojų grupė, kuriai dirba buhalteris yra vadovas, įmonės savininkas, akcininkai ir investuotojai. Žemiau pateikiame pagrindines apskaitos informacijos vartotojų grupes ir pristatome uždavinius, kuriuos sprendžia buhalteris. Taigi, kam reikalinga buhalterinė apskaita?

Savininkui, akcininkams, investuotojams. Buhalterio parengtų finansinių ataskaitų pagalba, galite žinoti: ar turtas (investuotos lėšos) naudojami efektyviai, koks yra turto pelningumas ir kokia nuosavybės dalis priklauso jums. Savininkai ir investuotojai uždirba gaudami dividendus arba parduodami savo valdomas akcijas (verslą), o teisingos ir patikimos finansinės ataskaitos leidžia nuspręsti kokia yra verslo vertė.

Įmonės vadovui, darbuotojams. Buhalterinė apskaita leidžia:

  • Įvertinti įmonės veiklos rezultatą, ar pasiektas savininkų nustatytas veiklos tikslas (pelnas), ar įmonės vertė auga / mažėja.
  • Kontroliuoti ir laiku spręsti problemas dėl skolininkų, sumažinti riziką arba visai išvengti nuostolių dėl pirkėjų nemokumo.
  • Laiku atsiskaityti su kreditoriais bei tiekėjais, numatyti galimas problemas ir sprendimo kelius vėluojant vykdyti finansinius įsipareigojimus.
  • Remiantis patikima informacija priimti sprendimus, dėl efektyvaus įmonės turto (finansinių išteklių, trumpalaikio ir ilgalaikio turto, atsargų) naudojimo.
  • Įvertinti darbuotojų darbo našumą.
  • Planuoti įmonės veiklos pinigų srautus (balansuoti pajamas - išlaidas), reikalingus finansinių resursų kiekius, numatyti jų gavimo būdus.
  • Priimti sprendimus dėl veiklos krypčių ir investicijų pagrįstumo, pateikti šiuos argumentus bankui (kitiems kreditoriams, investuotojams).

Kreditoriams, bankams, tiekėjams. Apskaitos duomenimis paremtos finansinės ataskaitos yra vienintelis būdas (įrankis) bankui žinoti, ar įmonė sugebės laiku grąžinti paskolą ir sumokėti palūkanas, ar, nesėkmės atveju, turės iš ko išieškoti skolą. Tiekėjai, remiantis finansinėmis ataskaitomis, sprendžia ar įmonė sugebės sumokėti už tiekiamą produkciją ir teikiamas paslaugas. Taigi, vienas dažniausiai pasitaikančių kreditorių reikalavimų - teikti jiems finansines ataskaitas bei apsidrausti savo verslą. Šiuo atveju finansinės ataskaitos tiekėjams, verslo draudimo bendrovėms, bankams (kreditoriams) turi būti tinkamai ir profesionalai parengtos. Be kvalifikuotų apskaitos specialistų tai padaryti nėra realu.

Valstybei. Tinkamai tvarkoma apskaitos informacija leidžia teisingai apskaičiuoti mokėtinus mokesčius, nesibaiminti mokesčių inspekcijos, SoDros specialistų patikrinimo. Teisingai užpildytos ir laiku pateiktos deklaracijos leidžia įmonės vadovams išvengti papildomų laiko bei finansinių sąnaudų. Nekyla grėsmė, kad patikrinimo atveju vadovams kils administracinė ar baudžiamoji atsakomybė.

 

Buhalterinė apskaita Mažeikiuose